Regulamin

 1. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu. Wszelkie spory i roszczenia będą rozpatrywane w odniesieniu do punktów tego regulaminu. W momencie wysłania ujęć do wyboru otrzymujecie klauzulę RODO.

 2. Przy zapisie na sesję wymagane jest podanie danych osobowych: imię nazwisko, nr telefonu adres mailowy w celu późniejszego kontaktu oraz ustalenie szczegółów dotyczących sesji.

 3. Przy rezerwacji terminu wymagana jest wpłata zadatku w wysokości 30% wartości sesji. Pozostała część wynagrodzenia płatna jest przelewem lub gotówką w dniu sesji. Wpłata za sesję jest warunkiem otrzymania galerii zdjęć do wyboru.

 4. Odwołanie sesji możliwe jest z powodu choroby lub, w przypadku sesji plenerowej, niekorzystnej pogody (deszcz, wiatr). Termin można zmienić maksymalnie 2 razy- po dwóch zmianach przepada zadatek.

 5. Cena sesji obejmuje USŁUGĘ fotograficzną. Wysyłka odbitek jest dodatkowo płatna i wynosi 13 zł – Paczkomatem InPost. Odbitki są gotowe po 2 tygodniach od wysłania gotowych plików.

 6. Każdy pakiet sesji można wykupić w formie voucheru prezentowego wg cennika podanego na stronie. Opłata za całość pobierana jest z góry. Ważność voucheru to 6 miesięcy. Jest to data wykonania sesji.

 7. Fotograf wykonuje selekcję zdjęć z sesji. Następnie za pomocą programu Zalamo wysyła wybrane zdjęcia do wyboru na adres email wskazany przez klienta. Klient ma 20 dni na wybranie ilości zdjęć wskazanej w pakiecie. Jeśli zdjęcia nie zostaną wybrane we wskazanym terminie fotograf sam dokonuje wyboru ujęć z sesji.

 8. Wybrane zdjęcia poddawane są delikatnemu retuszowi, natomiast nie zmienia się ich kolorystyka i kadrowanie. Retusz dotyczy usunięcia wyprysków, siniaków zadrapan, delikatnych poprawek. W przypadku sesji lifestyle nie usuwam mebli oraz rzeczy w tle.

 9. W przypadku albumu w pakiecie wybranym przez klienta fotograf sam decyduje o umieszczeniu zdjęć. Klient może wskazać, które zdjęcia chciałby umieścić- maks 35 zdjęć. W przypadku większej ilości zdjęć cena albumu może wzrosnąć- jest to ustalane indywidualnie.

 10. Obrobione zdjęcia otrzymujecie w ilości podanej w wybranym pakiecie. Każde dodatkowe ujęcie jest płatne wg AKTUALNEGO cennika podanego na stronie: www.switezianka-fotografia.pl tak samo jak dodatkowe odbitki ponad wybrany pakiet. Opłata za dodatkowe ujęcia oraz dodatki np. Album, fotoobraz płatna jest w ciągu 5 dni od wybrania ostatecznej ilości zdjęć do obróbki.

 11. Gwarantuję wykonanie sesji spójnej z moim portfolio fotograficznym dostępnym na stronie oraz w social mediach. W trakcie sesji pomagam z pomysłami na pozy, podpowiadam ciekawe zabawy, jednak sesja ma być dla was przyjemnością, a nie musztrą i mam nadzieję, że będziecie się na niej fajnie bawić.

 12. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.

 13. Pliki od dnia wyboru przechowuję rok. Po tym czasie są usuwane z moich dysków i nie ma możliwości ich odzyskania.

 14. Z mojej strony zobowiązuję się do ochrony Waszego wizerunku poprzez nieudostępnianie zdjęć bez Waszej wiedzy osobom trzecim. Zgodę na upublicznienie zdjęć podpisujecie w klauzuli dotyczącej RODO.

 15. Prawa autorskie do zdjęć, pomimo ich przekazania posiadam ja, wobec powyższego nie wyrażam zgody na modyfikację zdjęć pod kątem kadrowania, nakładania filtrów itp.

 16. Otrzymane zdjęcia są do użytku niekomerycyjnego. Użytek komercyjny wymaga mojej zgody.

 17. Informacje dotyczące przygotowania na sesję wysyłam po zaksięgowaniu zadatku za wybrany pakiet sesji

Regulamin obowiązuje od dnia 05.08.2022 r.